JC MSFL Top-Scorers: October 14

Summer signing Jamie Kent continues to lead the way for Division One promotion hopefuls Shirley Park in the battle for the coveted JC MSFL Golden Boot

OVERALL
13 - Jamie Kent (Shirley Park)

10 - Ben Zloof (AC Mill Hill)

9 - Gideon Gold (Shirley Park), Adam Hersh (Los Blancos), Jono Gaon (Tottenham Chutspah), Terry Jeffries (Temple Fortune B)

8 - Alex Elf (Hendon Utd SC C), Yishai Last (Hendon B)

7 - Lorian Madanes, Mike Pearson (both LML A), Lee Cash (Neasden A), Assi Avital (UJIA), Adam Goldman (Glenthorne Utd B)

6 - Daryl Phillips (Faithfold A), Alon Hershkorn (Brixton A), Craig Sandford (Glenthorne A), Stefan Benfredj (Shirley Park), Dan Hildebrand (Brady B), Jamie Sinai (Catford & Bromley), Craig Edwards (Temple Fortune A), Chaim Gothold (Hendon B), Oli Joseph (Neasden B), Ben Simons (Faithfold C), Ben Polak (Oakwood B)

4 - Avidan Last (Hendon A), Adam Stolerman (Redbridge A), Richard Silver (Camden), RA Noe,(Hendon B), Jake Gilbert (Athletic Bilbaum), Dan Hildebrand (Brady B), John Kemp (Temple Fortune B), Richard Fogelman (Jewventus), James Gold (LML B), Ben Bell (Bilbaum), David Dinkin (Raiders A), ), Luke Brookner, Josh Toff (both Camden Park), Daniel Amram (SPEC FC), Dan Gordon (Redbridge B), Ben Myers (Oakwood B), David Joseph Cohen (FC Team C)

3 - Jacob Gold, Ari Last (both Hendon A), Jamie Wolfson (North London Raiders A), Yoni Raeburn (Faithfold A), Oliver Done, Sammy Hakimian (both Tottenham Chutspah), Adam Bolle (Redbridge A),),Josh Brooks (Faithfold B), Nicky Woolf (Raiders B), Reiss Mogilner, (Brady B), James Ryan (Woodford), Josh Bentley (Oakwood), Jon Breger (FC Team A), Matty Kleinman (Faitthfold B), Nicky Plotnek (Shirley Park), Ricky Lawrence, Ashley Burns (both SPEC FC), Rob Blackman (Brixton), David Kanzen (Camden Park), Daniel Lipman (Glenthorne A), Ryan Cole (Glenthorne B), Jay Lawrence (Glenthorne B), Sam Foster (Neasden B), Adam Goldsmith (FC Team B), Joel Kutner (Los Blancos), Zak Presky (Blizzard), Ben Binder (Redbridge B), Scott Ackerman (AC Mill Hill), Gabriel John (Jewventus)

2 – Jonny Haik (Faithfold A), Dan Beckwith (Shirley Park), Fabio Riveccio (Glenthorne A), Dan Castle (Chigwell), Elliot Setyon, Louis Taylor (both NW Neasden B), Jon Fisher (FC Team B), Jonathan Kay (Norstar B), Ben Hart (Raiders B), Vic Librae (Oakwood B), Mark Fenton (Jewventus), Josh Pistol (Norstar C), Adam Speck (Blizzard), Lex Slater (Boca Jewniors), Jaime Sinclair (Loughton Orient), Luke Goldsmith (Norstar C), Dean Ingram (Temple Fortune B), Zack White (Neasden A), Connor Perlmutter (Harmen), James Joseph (Brady B), , Mikey Mendelsohn (Los Blancos), David Shamash (Raiders B), Darren Russell (Raiders B), Nick Bord, Jon Isaacs (both UJIA), , Josh Hershman (Brady A), Josh Green (Norstar A), Daniel Pike, (SPEC FC), Scott Jay (Glenthorne A), James Abrams, Bobby Abrams, Louis Taylor (all NW Neasden B), Sam Levin (Norstar B), Dave Eden (Oakwood B), Ben Kon (Hendon A), Jack Vangelder (Redbridge JC A), Michael Posner (Brixton A), Yoav Lebens (LM Lions A), Rob Hershkorn (Camden), Jonny Horowitz (Faithfold B), Jamie Shaw (Glenthorne A), Gavin Noe (Hendon B), Jamie Fox (Chigwell), Craig Pearl (Chigwell), Craig Cole (Temple Fortune A), Richard Angel (Athletic Bilbaum), Freddie Marks (FC Team B), Josh Gaon (Los Blancos), Scott Oldstein (Redbridge JC B), Rafi Bloom (Oakwood A + 1 for B team)

1 - Paul Savitz (Faithfold A), Steve Summers (Redbridge A), Danny Kon, Rafi Kon (Hendon A), Jeremy Elster, Ben Sheldon (both Norstar A), Adam Joselyn, Mike Hershmann (both Raiders A), Ben Graham, Sam McCarthy, Ben Sollosi (all Redbridge JC A), Alex Kaye, Rocky Spitzer (both Faithfold A), Dan Perkins,(Faithfold A), Sam Franks (Brixton A), Bobby Cousins (Oakwood A), Sammy Kalms (Norstar A), Tom Miller Mark Harris (both FC Team A) Marc Lazare (Brady A), Adam Bernstein, Daryl Rubin, Richard Rosenthal, Jamie Bernstein, (all Glenthorne Utd A), Nick Russell (Shirley Park), Alex Bull (Southgate Harmen), Anthony Mendel (Chigwell),James Josephs (Hendon B), Adam Kosky, Sam Arghebant (both LML B), Guy Benaharon (Faithfold B), Josh Mizrahi, Joe Stolerman, Alex Rubin (both Blizzard Storm), Jordan Sapler, (Glenthorne Utd B), Sam Roth, Mark Pasha (all Athletic Bilbaum), Dan Goldstone,(Brady B), Mitch Lassman (FC Team B), Sami Birnbaum, Ben Annis (both Los Blancos), Phil Peters (Norstar B), Dave Sawyer, John Kemp (both Temple Fortune B), Josh Pistol (Norstar C), Gabriel Saul (Jewventus), Ben Harris, Leo Feldman, James Rubin, James Law, Josh Wynne (all Glenthorne A), Richard Slater (Chigwell), Joel Isaccs (Catford & Bromley), Marc Hecht (SPEC FC), Andy Herman (Glenthorne B), Simon Cohen (Neasden B), Mark Truman (AC Mill Hill), James Segal, Theo Mandel, Zach Margolin (all Tottenham Chutspah), Jamie Weinrich, Lex Slater (both Boca), Dan Howard (Faithfold A), Brad Wine (Oakwood) Will Beresford (Lions B), Ori Kobi (Harmen), Stuart Muller (Blizzard), Ed Green (Bilbaum), Alex Bowman (Brady B), Eli Houri (Norstar B), Simon Buchler (Raiders C), Elliott Wallis (SPEC FC), Daniel Alfreds (FC Team B), Adam Blin (Oakwood B), Gary Hill, David James Cohen (both FC Team C), Stefan Simons, Charlie Resnick, Ben Portnoi (all Faithfold C), Gideon Caller, Craig Phillips, Benny Goldberg, Adam Glekin, Daniel Mayor ( all Hendon C), Dan Krieger (Norstar C), Paul Hutter (Temple Fortune B), Adam Morrow, Tom Goldstein (Tottenham Chutspah), Adam Conway (Loughton Orient), Pinty Baddiel (Hendon B), Harrison Grant (Redbridge B), Richard Linton, Dan Harris (both Faithfold B), Dan Oade (Shirley Park), Ben Nassim, Darren Rolfe (both UJIA), Alex Rosenthall (Hendon A), Josh Rosenfeld (Brady A), Adam Luria (Catford & Bromley), Jason Green, Dean Shaw (both Blizzard), Elliot Castle (Redbridge B), Matt Geey,(Oakwood B), Matt West, Barry Green (both Loughton Orient), Joe Sumray (Woodford), Josh Rubin (Oakwood A), Ben Joseph (Brady B), Declan Selbo (FC Team A), Brad Frankel (Redbridge JC A), Richard Winton , Philip Braham (both Faithfold B), Brett Stead (Temple Fortune B), Avi Markiewicz (Hendon B), Saul Conway (Shirley Park), Mike Khalastachi, Dan Baneth (both Camden Park), Nicky Harris (Tottenham Chutspah), Daniel Lassman (Glenthorne A), Stuart Haring , Kane Gilbery, Shai Davidi (all Temple Fortune A), Jonny Lee, Dan Zegze (both Catford), Michael Gaventa (Los Blancos), Jimmy Castle (Redbridge JC B), Jason Shoffman, Paul Katz (both AC Mill Hill), Dave Sherman (Faithfold C), Oliver Senchal, Rob Sanford (both FC Team C), David Domb (Norstar B)

-----------------------

PREMIER DIVISION

7 - Lorian Madanes, Mike Pearson (both LML A)

6 - Daryl Phillips (Faithfold A)

5 - Alon Hershkorn (Brixton A)

4 - David Dinkin (Raiders A), Avidan Last (Hendon A), Adam Stolerman, (Redbridge JC A)

3 - Yoni Raeburn (Faithfold A), Jamie Wolfson (NL Raiders A), Jacob Gold (Hendon A), Ari Last, (Hendon A) (Hendon A), Adam Bolle (Redbridge A), Josh Bentley (Oakwood), Jon Breger (FC Team A), Rob Blackman (Brixton), David Kanzen (Camden Park)

2 – Jonny Haik (Faithfold A), Josh Hershman (Brady A), Josh Green (Norstar A), Ben Kon (Hendon A), Jack Vangelder (Redbridge JC A), Michael Posner (Brixton A), Yoav Lebens (LM Lions A), Rafi Bloom (Oakwood A + 1 for B team)

1 - Dan Perkins (Faithfold A), Bobby Cousins, Sammy Kalms (Norstar A), Ben Sollosi (Redbridge JC A), Sam Franks (Brixton A), Tom Miller, Mark Harris (both FC Team A), Marc Lazare (Brady A), Rafi Kon (Hendon A), Paul Savitz (Faithfold A), Steve Summers (Redbridge A), Ben Harris, Leo Feldman, Tony Gold (Lions A), Dan Howard (Faithfold A), Brad Wine, (Oakwood), Harrison Grant (Redbridge B), Ryan Glynne (Neasden B), Alex Rosenthall (Hendon A), Josh Rosenfeld, Matt Sofier (both Brady A), Adam Kaldor (Norstar A), Josh Rubin (Oakwood A), Ben Joseph (Brady A), Declan Selbo (FC Team A), Brad Frankel (Redbridge JC A), (Oakwood B), Danny Kon (Hendon A), Jeremy Elster, Ben Sheldon (both Norstar A), Adam Joselyn, Mike Hershmann (both Raiders A), Ben Graham, Sam McCarthy (both Redbridge JC A), Alex Kaye, Rocky Spitzer (both Faithfold A)

-----------------------

DIVISION ONE
13 - Jamie Kent (Shirley Park)

9 - Gideon Gold (Shirley Park)

8 - Yishai Last (Hendon B)

7 - Lee Cash (Neasden A), Assi Avital (UJIA)

5 - Craig Sandford (Glenthorne A), Craig Edwards (Temple Fortune A), Chaim Gothold (Hendon B), Stefan Benfredj (Shirley Park)

4 - James Gold (LML B), Richard Silver (Camden), RA Noe, (Hendon B)

3 - Josh Brooks (Faithfold B), James Ryan (Woodford), Matty Kleinman (Faitthfold B), Nicky Plotnek (Shirley Park), Daniel Lipman (Glenthorne A), Neil Tilley (Chigwell)

2 - Dan Beckwith (Shirley Park), Dan Castle (Chigwell), Fabio Revieccio (Glenthorne A), Connor Perlmutter (Harmen), Nick Bord, Jon Isaacs (both UJIA), Scott Jay, (Glenthorne A), Rob Hershkorn (Camden), Jonny Horowitz (Faithfold B), Jamie Shaw (Glenthorne A), Gav Noe (Hendon B), Jamie Fox, Craig Pearl (both Chigwell), Craig Cole (Temple Fortune A)

1 - Adam Bernstein, Daryl Rubin, Richard Rosenthal, Jamie Bernstein, James Rubin, James Law, Josh Wynne (all Glenthorne Utd A), Nick Russell (Shirley Park), Alex Bull (Southgate Harmen), Guy Benaharon (Faithfold B), Anthony Mendel, Richard Slater (both Chigwell), James Josephs (Hendon B), Adam Kosky, Sam Arghebant (both LML B), Ben Harris (Camden Park), Will Beresford (Lions B), Zack White (Neasden A), Ori Kobi (Harmen), Pinty Baddiel (Hendon B), Richard Linton, Dan Harris, Doron Hershkorn (all Faithfold B), Ben Nassim, Darren Rolfe (both UJIA), Joe Sumray (Woodford), Richard Winton, Phillip Braham (both Faithfold B), (Temple Fortune B), Avi Markiewicz (Hendon B), Saul Conway (Shirley Park), Mike Khalastachi, Dan Baneth (both Camden Park), Daniel Lassman (Glenthorne A), Stuart Haring, Kane Gilbery, Shai Davidi (all Temple Fortune A)

-----------------------

DIVISION TWO
9 - Adam Hersh (Los Blancos)

7 - Adam Goldman (Glenthorne Utd B

6 - Jamie Sinai (Catford & Bromley)

5 - Dan Hildebrand (Brady B), Oli Joseph (Neasden B)

4 - Jake Gilbert, Ben Bell (both Athletic Bilbaum), Daniel Amram (SPEC FC), Ryan Cole (Glenthorne B), Jay Lawrence (Glenthorne B), Dan Gordon (Redbridge B)

3 –Nicky Woolf (Raiders B), Reiss Mogilner (Brady B), Ricky Lawrence, Ashley Burns (both SPEC FC), Sam Foster (Neasden B), Adam Goldsmith (FC Team B), Joel Kutner (Los Blancos), Zack Presky (Blizzard), Ben Binder (Redbridge JC B)

2 - Elliot Setyon, Louis Taylor (both NW Neasden B), Jon Fisher (FC Team B), Jonathan Kay (Norstar B), Ben Hart (Raiders B), Adam Speck (Blizzard), James Joseph (both Brady B), Mikey Mendelsohn (Los Blancos) David Shamash, Darren Russell (both Raiders B), Daniel Pike (SPEC FC), James Abrams, Bobby Abrams (all NW Neasden B), Sam Levin (Norstar B), Richard Angel (Athletic Bilbaum), Freddie Marks (FC Team B), Josh Gaon (Los Blancos), Scott Oldstein (Redbridge B)

1 - Josh Mizrahi, Joe Stolerman, Alex Rubin (all Blizzard Storm), Jordan Sapler, (Glenthorne Utd B), Adam Landes, Sam Roth, Mark Pasha (all Athletic Bilbaum), Dan Goldstone, James Joseph (both Brady B), Mitch Lassman (FC Team B), Sami Birnbaum, Ben Annis (all Los Blancos), Phil Peters (Norstar A), Joel Isaccs (Catford & Bromley), Marc Hecht (SPEC FC), Simon Cohen (Neasden B), Stuart Muller (Blizzard), Ed Green (Bilbaum), Alex Bowman (Brady B), Eli Houri (Norstar B), Simon Buchler (Raiders C), Elliott Wallis (SPEC FC), Daniel Alfreds (FC Team B), Ryan Glynne (Neasden B), Richard Linton, Dan Harris, Doron Hershkorn (all Faithfold B), Dan Oade (Shirley Park), Adam Luria (Catford & Bromley), Jason Green, Dean Shaw (both Blizzard), Elliot Castle (Redbridge B), Jonny Lee, Dan Zegze (both Catford), Michael Gaventa (Los Blancos), Jimmy Castle (Redbridge JC B)

-----------------------

DIVISION THREE
10 - Ben Zloof (AC Mill Hill)

9 - Jono Gaon (Tottenham Chutspah), Terry Jeffries (Temple Fortune B)

8 - Alex Elf (Hendon Utd SC C)

5 - Ben Simons (Faithfold C), Ben Polak (Oakwood B)

4 - John Kemp (both Temple Fortune B), Richard Fogelman (Jewventus), Ben Myers (Oakwood B), David Joseph Cohen (FC Team C)

3 - Gabriel Saul (Jewventus), Oliver Done, Sammy Hakimian (both Tottenham Chutspah), Scott Ackerman (AC Mill Hill),

2 - Vic Librae (Oakwood B), Mark Fenton, Richard Fogelman (both Jewventus), Josh Pistol (Norstar C + 1 for A team), Lex Slater (Boca Jewniors), Jaime Sinclair (Loughton Orient), Luke Goldsmith (Norstar C), Dean Ingram (Temple Fortune B), Mark Truman (AC Mill Hill), Dave Eden (Oakwood B),

1 - Dave Sawyer, (Temple Fortune B), James Segal, Adam Blin (Oakwood B), Gary Hill, David James Cohen (both FC Team C), Stefan Simons, Charlie Resnick, Ben Portnoi (all Faithfold C), Gideon Caller, Craig Phillips, Benny Goldberg, Adam Glekin, Daniel Mayor ( all Hendon C), Dan Krieger (Norstar C), Paul Hutter (Temple Fortune B), Adam Conway (Loughton Orient), Matt Geey, (Oakwood B), Barry Green (both Loughton Orient), Carl Peters (Oakwood B), Nicky Harris (Tottenham Chutspah), Jason Shoffman, Paul Katz (both AC Mill Hill), Dave Sherman (Faithfold C), Oliver Senchal, Rob Sanford (both FC Team C), David Domb (Norstar B)

-----------------------

HAT-TRICK LEADERBOARD
2 - Adam Goldman (Glenthorne United B), Ben Zloof (AC Mill Hill), Jono Gaon (Tottenham Chutspah), Yishai Last (Hendon B), Alex Elf (Hendon C), Jamie Kent (Shirley Park), Assi Avital (UJIA), Lee Cash (Neasden B)

1 - Jacob Gold (Hendon A), Yoni Raeburn (Faithfold A), Jamie Wolfson (NL Raiders A), Craig Edwards (Temple Fortune A), Adam Bolle (Redbridge Jewish Care A), Gideon Gold (Shirley Park), Lorian Madanes (LML A) Mike Pearson (LML A), James Ryan (Woodford), Daryl Phillips (Faithfold A), Adam Hersh (Los Blancos), Dan Gordon (Redbridge B), Dan Hildebrand (Brady B), Adam Hersh (Los Blancos), Jake Gilbert (Athletic Bilbaum), Jamie Sinai (Catford & Bromley Maccabi), Oliver Done, Simon Hakimian (both Tottenham Chutspah), John Kemp, Terry Jeffries (both Temple Fortune B)

- list includes goals scored in JC MSFL competitions only

Last updated: 12:49pm, October 18 2012