JC MSFL Top-Scorers: September 23

By Danny Caro, September 25, 2012
Follow Danny on Twitter

Brady Maccabi B marksman Ben Zloof continues to lead the way as the battle for the JC MSFL Golden Boot hots up.

OVERALL
10 - Ben Zloof (AC Mill Hill)

8 - Jamie Kent (Shirley Park), Terry Jeffries (Temple Fortune B), Jono Gaon (Tottenham Chutspah)

7 - Yishai Last (Hendon B), Alex Elf (Hendon Utd SC C)

6 - Adam Goldman (Glenthorne Utd B), Adam Hersh (Los Blancos), Craig Sandford (Glenthorne A), Dan Hildebrand (Brady B)

5 - Jamie Sinai (Catford & Bromley)

4 - Lorian Madanes (LML A), Craig Edwards (Temple Fortune A), Jake Gilbert (Athletic Bilbaum), Dan Hildebrand (Brady B), John Kemp (Temple Fortune B), Richard Fogelman (Jewventus), Yishai Last (Hendon B), James Gold (LML B), Ben Simons (Faithfold C)

3 - Jacob Gold, Avidan Last, Ari Last (all Hendon A), Jamie Wolfson (North London Raiders A), Yoni Raeburn (Faithfold A), Oliver Done, Sammy Hakimian (both Tottenham Chutspah), Mike Pearson (LML A), David Dinkin (Raiders A), Gideon Gold (Shirley Park), Lee Cash (Neasden A), Ben Bell (Bilbaum), Ryan Cole (Glenthorne B), Daniel Amram (SPEC FC)

2 – Jonny Haik (Faithfold A), Dan Beckwith (Shirley Park), Fabio Riveccio (Glenthorne A), Dan Castle (Chigwell), Elliot Setyon, Louis Taylor (both NW Neasden B), Jon Fisher (FC Team B), Jonathan Kay (Norstar B), Ben Hart (Raiders B), Vic Librae (Oakwood B), Scott Ackerman (AC Mill Hill), Mark Fenton (Jewventus), Josh Pistol (Norstar C), Jon Breger (FC Team A), RA Noe, Chaim Gothold (both Hendon B), Jay Lawrence (Glenthorne B), Ben Binder (Redbridge B), Adam Speck (Blizzard), Lex Slater (Boca Jewniors), Jaime Sinclair (Loughton Orient), Luke Goldsmith (Norstar C), Dean Ingram (Temple Fortune B), Alon Hershkorn (Brixton A), Richard Silver (Camden), Nicky Plotnek (Shirley Park), Zack White (Neasden A), Connor Perlmutter (Harmen), Zak Presky (Blizzard), Reiss Mogilner, James Joseph (both Brady B), Joel Kutner, Mikey Mendelsohn (both Los Blancos), Adam Goldsmith (FC Team B), Ben Polak (Oakwood B), David Joseph Cohen (FC Team C)

1 - Dan Perkins, Daryl Phillips (all Faithfold A), Sam Franks (Brixton A), Bobby Cousins, Rafi Bloom (both Oakwood A), Sammy Kalms (Norstar A), Ben Sollosi, Adam Stolerman, Jack Vangelder (all Redbridge JC A), Tom Miller Mark Harris (both FC Team A) Marc Lazare (Brady A), Scott Jay, Adam Bernstein, Daryl Rubin, Richard Rosenthal, Jamie Bernstein, (both Glenthorne Utd A), Stefan Benfredj, Nick Russell (both Shirley Park), Alex Bull (Southgate Harmen), Anthony Mendel (Chigwell), Craig Cole (Temple Fortune A),James Josephs (Hendon B), Adam Kosky, Sam Arghebant (both LML B), Assi Avital (UJIA), Guy Benaharon (Faithfold B), Louis Taylor (NW Neasden B), Josh Mizrahi, Joe Stolerman, Alex Rubin (both Blizzard Storm), Jordan Sapler, (Glenthorne Utd B), Ricky Lawrence, Daniel Pike, Ashley Burns, (all SPEC FC), Sam Roth, Mark Pasha (all Athletic Bilbaum), Dan Goldstone,(Brady B), Mitch Lassman, Freddie Marks (both FC Team B), Sami Birnbaum, Ben Annis (both Los Blancos), Phil Peters (Norstar B), Nicky Woolf, Darren Russell (Raiders B), Ben Myers (Oakwood B), Dave Sawyer, John Kemp (both Temple Fortune B), Josh Pistol (Norstar C), Gabriel Saul (Jewventus), Rafi Kon (Hendon A), Paul Savitz (Faithfold A), Steve Summers (Redbridge A), Josh Green (Norstar A), Ben Harris, Leo Feldman, Luke Brookner,, Josh Toff, David Kanzen (all Camden Park), Jonny Horowitz (Faithfold B), James Rubin, James Law, Josh Wynne (all Glenthorne A), Jamie Shaw (Woodford) Richard Slater, Jamie Fox (both Chigwell), Joel Isaccs (Catford & Bromley), Marc Hecht (SPEC FC), Andy Herman (Glenthorne B, Josh Gaon (, Simon Cohen (Neasden B), Mark Truman (AC Mill Hill), James Segal, Theo Mandel, Zach Margolin (all Tottenham Chutspah), Jamie Weinrich, Lex Slater (both Boca), Rob Blackman (Brixton), Dan Howard (Faithfold A), Brad Wine, Josh Bentley (both Oakwood) Rob Hershkorn (Camden), Gavin Noe (Hendon B), Daniel Lipman (Glenthorne A), Will Beresford (Lions B), Ori Kobi (Harmen), Stuart Muller (Blizzard), Ed Green (Bilbaum), Dan Gordon (Redbridge B), Alex Bowman (Brady B), Eli Houri (Norstar B), Simon Buchler (Raiders C), Elliott Wallis (SPEC FC), Daniel Alfreds (FC Team B), Oli Joseph (Neasden B), Adam Blin (Oakwood B), Gary Hill, David James Cohen (both FC Team C), Stefan Simons, Charlie Resnick, Ben Portnoi (all Faithfold C), Gideon Caller, Craig Phillips, Benny Goldberg, Adam Glekin, Daniel Mayor ( all Hendon C), Dan Krieger (Norstar C), Paul Hutter (Temple Fortune B), Adam Morrow, Tom Goldstein (Tottenham Chutspah), Adam Conway (Loughton Orient)

-----------------------

PREMIER DIVISION
4 - Lorian Madanes (LML A)

3 - Yoni Raeburn (Faithfold A), Jamie Wolfson (NL Raiders A), Jacob Gold, Avidan Last (both Hendon A), Mike Pearson (LML A), Ari Last, (Hendon A) (Hendon A), David Dinkin (Raiders A)

2 – Jonny Haik (Faithfold A), Jon Breger (FC Team A), Alon Hershkorn (Brixton A)

1 - Dan Perkins, Daryl Phillips (all Faithfold A), Bobby Cousins, Rafi Bloom (both Oakwood A), Sammy Kalms (Norstar A), Ben Sollosi, Adam Stolerman, Jack Vangelder (all Redbridge JC A), Sam Franks (Brixton A), Tom Miller, Mark Harris (both FC Team A), Marc Lazare (Brady A), Rafi Kon (Hendon A), Paul Savitz (Faithfold A), Steve Summers (Redbridge A), Josh Green (Norstar A), Ben Harris, Leo Feldman, Luke Brookner, Josh Toff, David Kanzen (all Camden Park), Rob Blackman (Brixton), Tony Gold (Lions A), Dan Howard (Faithfold A), Brad Wine, Josh Bentley (both Oakwood)

-----------------------

DIVISION ONE
8 - Jamie Kent (Shirley Park)

7 - Yishai Last (Hendon B)

5 - Craig Sandford (Glenthorne A) Gideon Gold (Shirley Park)

4 - Craig Edwards (Temple Fortune A), James Gold (LML B)

3- Lee Cash (Neasden A)

2 - Dan Beckwith (Shirley Park), Dan Castle (Chigwell), Fabio Revieccio (Glenthorne A), RA Noe, Chaim Gothold (both Hendon B), Richard Silver (Camden), Nicky Plotnek (Shirley Park), Connor Perlmutter (Harmen)

1 - Scott Jay, Adam Bernstein, Daryl Rubin, Richard Rosenthal, Jamie Bernstein, James Rubin, James Law, Josh Wynne (all Glenthorne Utd A), Stefan Benfredj, Nick Russell (both Shirley Park), Alex Bull (Southgate Harmen), Guy Benaharon, Josh Brooks (both Faithfold B), Anthony Mendel, Richard Slater (both Chigwell), Craig Cole (Temple Fortue A), James Josephs (Hendon B), Adam Kosky, Sam Arghebant (both LML B), Assi Avital (UJIA), Ben Harris (Camden Park), Jamie Shaw (Woodford), Jamie Fox (Chigwell), Rob Hershkorn (Camden), Gav Noe (Hendon B), Daniel Lipman (Glenthorne A), Will Beresford (Lions B), Zack White (Neasden A), Ori Kobi (Harmen)

-----------------------

DIVISION TWO
6 - Adam Goldman (Glenthorne Utd B), Adam Hersh (Los Blancos)

5 - Jamie Sinai (Catford & Bromley), Dan Hildebrand (Brady B),

4 - Jake Gilbert (Athletic Bilbaum)

3 – Ben Bell (Athletic Bilbaum), Daniel Amram (SPEC FC),

2 - Elliot Setyon, Louis Taylor (both NW Neasden B), Jon Fisher (FC Team B), Jonathan Kay (Norstar B), Ben Hart (Raiders B), Jay Lawrence (Glenthorne B), Sam Foster (Neasden B), Adam Speck (Blizzard), Zack Presky (Blizzard), Reiss Mogilner, James Joseph (both Brady B), Joel Kutner, Mikey Mendelsohn (both Los Blancos) Ryan Cole (Glenthorne B), Adam Goldsmith (FC Team B), Oli Joseph (Neasden B)

1 - James Abrams, Bobby Abrams (all NW Neasden B), Josh Mizrahi, Joe Stolerman, Alex Rubin (all Blizzard Storm), Jordan Sapler, (Glenthorne Utd B), Adam Landes, Sam Roth, Mark Pasha (all Athletic Bilbaum), Ricky Lawrence, Daniel Pike, Ashley Burns, (all SPEC FC), Dan Goldstone, James Joseph (both Brady B), Mitch Lassman, Freddie Marks (both FC Team B), Sami Birnbaum, Ben Annis (all Los Blancos), Phil Peters (Norstar A), Nicky Woolf, Darren Russell (Raiders B), Joel Isaccs (Catford & Bromley), Marc Hecht (SPEC FC), Josh Gaon (Los Blancos), Simon Cohen (Neasden B), Ben Binder (Redbridge B), Stuart Muller (Blizzard), Ed Green (Bilbaum), Dan Gordon (Redbridge B), Alex Bowman (Brady B), Eli Houri (Norstar B), Simon Buchler (Raiders C), Elliott Wallis (SPEC FC), Daniel Alfreds (FC Team B)

-----------------------

DIVISION THREE
10 - Ben Zloof (AC Mill Hill)

8 - Terry Jeffries (Temple Fortune B), Jono Gaon (Tottenham Chutspah)

7 - Alex Elf (Hendon Utd SC C)

4 - John Kemp (both Temple Fortune B), Richard Fogelman (Jewventus), Ben Simons (Faithfold C)

3 - Oliver Done, Sammy Hakimian (both Tottenham Chutspah)

2 - Richard Fogelman (Jewventus), Vic Librae (Oakwood B), Scott Ackerman (AC Mill Hill), Mark Fenton (Jewventus), Josh Pistol (Norstar C + 1 for A team), Lex Slater (Boca Jewniors), Jaime Sinclair (Loughton Orient), Luke Goldsmith (Norstar C), Dean Ingram (Temple Fortune B), Ben Polak (Oakwood B), David Joseph Cohen (FC Team C)

1 - Ben Myers (Oakwood B), Dave Sawyer, (Temple Fortune B), Gabriel Saul (Jewventus), Mark Truman (AC Mill Hill), James Segal, Adam Blin (Oakwood B), Gary Hill, David James Cohen (both FC Team C), Stefan Simons, Charlie Resnick, Ben Portnoi (all Faithfold C), Gideon Caller, Craig Phillips, Benny Goldberg, Adam Glekin, Daniel Mayor ( all Hendon C), Dan Krieger (Norstar C), Paul Hutter (Temple Fortune B), Adam Conway (Loughton Orient)

-----------------------

HAT-TRICK LEADERBOARD

2 - Adam Goldman (Glenthorne United B), Ben Zloof (AC Mill Hill), Jono Gaon (Tottenham Chutspah), Yishai Last (Hendon B), Alex Elf (Hendon C)

1 - Jacob Gold (Hendon A), Yoni Raeburn (Faithfold A), Jamie Wolfson (NL Raiders A), Craig Edwards (Temple Fortune A), Jamie Kent (Shirley Park), Lee Cash (Neasden B), Dan Hildebrand (Brady B), Adam Hersh (Los Blancos), Jake Gilbert (Athletic Bilbaum), Jamie Sinai (Catford & Bromley Maccabi), Oliver Done , Simon Hakimian (both Tottenham Chutspah), John Kemp, Terry Jeffries (both Temple Fortune B)

- list includes goals scored in JC MSFL competitions only

Last updated: 2:49pm, September 25 2012