JC MSFL Top-Scorers updated

16 – Saul Conway (Shirley Park)

15- Terry Jeffries (Temple Fortune B),

14 - Doron Weinstein (Redbridge C), Stefan Benfredj (Shirley Park)

13 - Jamie Kent (Brixton), Ben Simons (Faithfold C)

11 - Craig Sandford (Glenthorne B)

10 - Ben Hart, (NL Raiders C), Edward Green (Bilbaum)

9 - Glenn Michaels (Chigwell), Joel Kutner (Los Blancos), Joey Glynne (Temple Fortune B)

8 – Raph Noe (Hendon B), Adam Hersh (Los Blancos), Freddie Marks (FC Team B), James Joseph (Brady B), Mike Pearson (Faithfold A), Dan Orgel (Redbridge JC B), Mark Zealander (Redbridge JC B), Dan Lipman (Glenthorne Utd A), Nicky Plotnek (Shirley Park), Ben Nassim (UJIA)

7 - Dany Kon (Hendon A), Dan Hildebrand (Faithfold B), David Dinkin (NL Raiders B), Chaim Gothold (Hendon B), Gav Noe (Hendon B), Assi Avital (UJIA)

6 - Ashley Burns (SPEC), Reiss Mogilner (Brady B), Dan Gordon (Redbridge C), Adam Goldsmith (FC Team B), Jamie Wolfson (NL Raiders A), Marc Lazare (Neasden B), Richard Silver (Camden Park), Joey Lazare (LM Lions B), Gideon Gold (Shirley Park)

5 - Gary Cohen (Montana), Max Worth, David Cohen (both FC Team C) (FC Team C) Dan Castle (Chigwell), Sacha Benfredj (Shirley Park), Nigel Sommeck (Jewventus), Craig Edwards (FC Team A), Adam Jason (Norstar A), Mark Pasha (Bilbaum), Avidan Last (Hendon A), Jamie Sinai (Catford & Bromley)

4 – Zack White (Harmen A), Dave Marcus (Harmen B), Lewis Walker (all Glenthorne Utd B), Joey Marks (Camden Park), Matt Sheldon, Dan Bell (all FC Team C), Craig Pearl, Paul Lenchner (both Chigwell), Simon Shelley (Shirley), Ari Last (Hendon A), Amit Dinowitz (Athletico Finchley), James Alexander (Jewventus), Michael Goldberg (Temple Fortune A), Benji Engelsmen (Los Blancos), Igal Yahya (NL Raiders A), Ben Joseph (Neasden A), Paul Stein (Harmen B), James Gold (LM Lions B), Joel Isaacs (Catford & Bromley), Ariel Weinstein (Los Blancos), James Rubin (Glenthorne B), Josh Dagul (Brady B), Jamie Weinrich (Boca Jewniors), Rob Samuelson (NL Raiders C), Richard Salmon, (FC Team A), Yoav Lebens, Ollie Craig (both LM Lions A), Alex Levack (Faithfold A), Barry Green (JLGB), Nicky Woolf , Darren Russell (both NL Raiders C), Dan Hildebrand (Brady B)

3 – Alex Kaye (Faithfold A), Jason Lindsay (Neasden A), Alon Hershkorn (Brixton A), Jerome Marks (Woodford), Rob Benson (Temple Fortune A), Adam Grossman, Leo Feldman (Camden), Richard Rosenthal (Glenthorne Utd B), Shai Revivo (Blizzard), Ashley Stokes (Catford), Julius Judah (Bilbaum), Daniel Bell (Brixton B), Matt Sheldon (FC Team C), ,Alex Bourne (Harmen A), James Sandler (Montana), Sam Roth (Athletic Bilbaum), Antony Mendel (Chigwell), Toby Katz (NL Raiders C), Danny Daggers (Neasden A), Matt Keston (NL Raiders C), Alex Bourne (Harmen A), Alex Hershman (Brady A),), Josh Green (Norstar B), Darren Cohen (Montana), Paul Walker (Temple Fortune A), Louis Taylor (Neasden C), Dan Goodman (Athletico Finchley), Jamie Shaw (Neasden A), Eli Houri (Norstar A), Emile Ben-Atar (FC Team B), Pinty Baddiel (Hendon B), Oli Simons (Blizzard), , Dan Lassman (Glenthorne B), Shai Davidi (FC Team A), Mark Leader (NL Raiders A), Jonny Blain (Neasden B – 1 goal for Raiders A), Jason Miller (Temple Fortune A) David Kanzen, Dan Baneth (both Camden Park), Parys Hammond (Hendon B), Fabio Revieccio (Glenthorne A – 2 for Redbridge JC A), Dan Beckwith (Shirley Park), Joel Berwitz (Catford), Joel Kanutin (Los Blancos), Edward Bier (Athletic Bilbaum)

2 – Lorian Madanes, Daryl Phillips (both Faithfold A), Pete Lazard, ( LM Lions A), Avidan Last, Greg Corin (Hendon A), Adam Bolle, Ben Sollosi, Lee Bibring (all Redbridge JC A), Ben Ellis (NL Raiders A), Jonny Ellis (Brady A), Elliot Stern (Neasden A), Dan Cohen, Simon Peterman, (all FC Team A), Rob Hershkorn (Brixton A), Jeremy Elster, Josh Green (Norstar A), Simon Lindall (Montana), Richard Silver, Darren Davidson, David Khalastchi (all Camden Park), Eddie Manson, Dan Abrams (both Oakwood), Ben Menaham, Jono Gaon (all Norstar B), Guy Marks (Camden), Chanania Engelsman (Hendon B), David Silver, ( FC Team B), Eli Baraty (Catford & Bromley), Ashley Rubin (Glenthorne B), Elliott Setyon (Neasden C), Ben Roback (Blizzard), Sami Birnbaum, Dovid Greenberg (both Los Blancos), Simon Moses, Benny Goldberg (both Hendon C), Rob Sanford, Dan Bell (FC Team C), Josh Greibach, (Bilbaum), Dave Sawyer (Temple Fortune B), Kane Alexander (Brady B), Ricky Lawrence (SPEC), Stefan Owide (Brixton B), Ben Rosenblatt (Harmen B), Simon Perlmutter (Norstar A), Jon Lessern (Glenthorne A), Motty Korman (all Hendon B), Matt Bennett (both NL Raiders CJosh Gordon (Brady A), Yishai Last (Hendon A), Matt Geey (Oakwood), Daniel Stock (Faithfold B), Alex Seligman, Gavin Sherman (both UJIA), Harley Goulding, (Athletico Finchley), Sefton Monk (Boca Jewniors), Craig Cohen (SPEC), Steve Summers (Redbridge A), Mike Hershman, Dan Polak, Elliot Espinoza, Dan Grossman (all Raiders B), James Abrams, Adam Levine (both Oakwood), Josh Toff (Camden Park), Josh Cohen, Craig Berg (both Faithfold A), Jonny Horowitz (Faithfold B), Jonny Kaye (Norstar B), Rob Silverman (Sporting JLGB), Ben David, Dean Ingram, (both Temple Fortune B), Rob Lerner (Neasden B), Jonny Shapiro (Raiders A), Michael Posner (Brixton A), Jamie Fox, Lloyd Becker (All Chigwell), Adam Paris (Neasden B), Matt Sofier (Neasden A), Dan Amram (Harmen B), Ash Stanton, Scott Jay, Jamie Crawford (all Glenthorne A), Gavin Rhodes (UJIA), Gary Conway, Guy Orr (both Jewventus), Ben Kon (Hendon A), Danny Bloom (Raiders A), Ricky Engleman (Neasden B), Adam Kaldor (Norstar A), Grant Harrison ( Redbridge JC B), Harrison Midda (Woodford), Daniel Alfreds (FC Team B), Richard Fogelman (Faithfold C), Ashley Freeman (UJIA), Joe Newton (NL Raiders C), Ollie Kay (Brady B), Daniel Pike (SPEC), Jamie Cooper, David Wexler, (both FC Team C)

1 – Brad Frankel, Danny Sugarman, Mitch Lassman, Adam Stolerman, Sam Sollosi, (all Redbridge A), Jonny Shapiro, Jacob Gold, (both Raiders A), Gilad Kestenbaum, Shim Bensoor (all NL Raiders B), Lee Cash, David Fox, Ben Goldberg, Jonny Haik, Sammy Ross ( all Neasden A), Ben Murrell, Lee Greenfield, (both Harmen A), Josh Bentley, Ben Lauffer, Alex Gilbert (all Hendon A), Josh Newman, Joe Zender (all LM Lions A), Alan Hart, Nick Gold (both Southgate Harmen A), Joe Cohen, Dan Perkins, Rocky Spitzer, Sam Lewis (all Faithfold A), Matt Drage, Jules Noti, James Korn, Danny Moss (all FC Team A), Josh Hershman, Bradley Wine, Jonny Beilin, Dan Ash, Ilan Scorah, Dan Geey (all Oakwood), Jon Swead, Glenn Davis (all Chigwell), Nick Goodmaker, Jordan Segal, Mitch Green, Josh Marlow, Elliot Kennard,Trevor Henen, (all Montana), Doron Hershkorn, Josh Sasto, Grant Taylor (Harmen B), Jonny Cutter, Ricky Rinder, (both Neasden B), Jeff Gotch, Jonny Kay (both Norstar A), Jeff Bathija, Matt Gilbery, (all Temple Fortune A), Rory Lincoln, James Kaye, Jason Lee (all Brixton A), Scott Kay (Redbridge B), Lolu Hibbert (Hendon B), Richard Winton, Ben Lewis, Louis Green (all Faithfold B), Dan Yossman, Matt Smith, Matt Kleinman (all Faithfold C), Josh Wynne, Jordan Sapler, Joe Grant (all Glenthorne A), Phillip Braham, Darren Freed, Lee Goldsmith, Ricky Shafier, (all FC Team B), Daniel Needleman, Jake Saunders, Josh Marks (all Camden), David Elf (Lions B), Adam Kantor, David Castle, David Dobrin, Grant Pomeroy (all Redbridge C), Andy Levy, Jamie Bernstein, Simon Bagel (all Glenthorne B), Yosh Radomsky, Daniel Sher, Adam Levene (all Los Blancos), Dean Shaw, Joe Stolerman, (both Blizzard), Aron Lewis, Tony Chadwick, Elliott Bloom (all Neasden C), Dov Birnmbaum, Alon Blitz, (all Hendon B), Matt Radstone, , Nick Russell, Gary Chajet, Tony Plaskow, (all UJIA), Adam Redhouse, Dan Mitman, Shai Shojat, , (all Shirley), Andy Levy (Glenthorne B), James Lester, Paul Black, Michael Marks, Ian Levy (all Team JLGB), Steve Keller, Yoni Bord, Ryan Kangisser (all Catford), Ashley Lawrence ( SPEC), Rob Jay, Simon Allen, Jonathan Dubiner (both Temple Fortune B), Ben Hildebrand, marc Maynard, Sam Mogilner, (Brady B), Joel Newman (Boca Jewniors), Adam Landes Joe Bekhor, Eli Lew, Adam Berkley, (all Athletic Bilbaum), Adam Newton, Matt Greene, James Franks, Sam Morell , Jonny Sandrove, Josh Graham, all, NL Raiders C), Adam Aminoff, Avi Nejad, , Dean Marks, Eitan Ben-Zion, Dan Cohen (all FC Team C), Richard Hayim, Sam Marchant, Aron Keller (all Athletico Finchley), Dan Sherman (Brixton B), , Richard Cohen, Jay Ilsen, Gabriel John, Daniel Selt (Brixton B), Max Kyte, Dominic Cheniart (Both LM Lions A), Dave Ossack,(FC Team A), Joel Berg (Redbridge JC A), Paul Biller, (Glenthorne A), James Josephs (Hendon B), Phil Braham (FC Team B), Adam Kosky, Will Beresford (both LM Lions B), Craig Johnston (Redbridge C), Moshe Noe, Mike Mendelsohn ( both Hendon C), Sam Vandermolen, Dan Vandermolen, Brett Freeman, Stuart Muller (all Blizzard Storm), Dan Oade (Shirley Park), Ben Bell (Athletic Bilbaum), Adam Glekin (Temple Fortune B), Alex Olcot (NL Raiders C), Avi Markiewitz, James Stanley (Harmen A), Mark Smith (Brady A), Ed Weisz , George Fierstone (both Brixton A), Nick Astaire (Lions B), Charlie Resnick, , Adam Barton, Joe Levy (all Faithfold C), Brad Cohen (Harmen B), Rafi Addlestone, Adam Lipman, Nick Benson (all Norstar B), Adam Speck (Blizzard), Marc Hecht, , Laurence Rosenthal (both SPEC), Max Martin, Danny Sherman (Brixton B), Danny Steel (Hendon B), Josh Marks, (both Camden Park), John Wynne, Jamie Bernstein, Elliot Coulton (all Glenthorne A), Scott Ackerman (Faithfold C), Elliot Setyon, Matt Davis (both Neasden C), Jack Schulman (Boca Jewniors), Adam Goldman ( Redbridge JC B), Virgil Levy (Montana), Jonny Isbitt (Norstar A), Darren Gale (Harmen B), Jonny Lee (Catford & Bromley), Julian Gertner (Los Blancos), Lee Bushell (Shirley Park), Jerome Colemans, Jason Davis (both Brady B), James Sandrove (NL Raiders C), Dan Cohen, Rob Murray (both SPEC), David Shamash (Norstar A), John Fisher (Temple Fortune A), Mitch Hahn (Woodford), Adam Rosenfeld (FC Team B), Mike Gill (Jewventus)

List includes goals scored in JC MSFL and JC Cyril Anekstein Cup only

Send updates to dcaro@thejc.com

Last updated: 12:24pm, November 25 2011